ΑΚΟΥΣΤΕ ΣΕ ΛΙΓΟ «ΜΙΚΡΑΣΙΑ : ΑΝΑΤΟΛΙΚΑ ΤΗΣ ΚΑΡΔΙΑΣ ΜΑΣ» Πρώτη αναμετάδοση ραδιοφωνικής εκπομπής από σχολεία της Σπάρτης
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjBrWgoT-aaL1hf3c96npQAG08sh94iI58tStonIsb2_yaYyqUsX-KiNmeqLK3Rwa4mM7ZUWJp11k44xdOOCDHryoWV7Iuac4MtVVNF-8Gl679f4bD3E6KhXb9NZA1BTZZ_7ljdMAMUH-4GKAeAJu_l-LcVGvsWUun5hlUFrKWVLrwYFS1WCKS1CeQlluk/s320-rw/Polish_20240514_135937138.jpg)
Στο πλαίσιο του Εκπαιδευτικού Προγράμματος «Η Μικρασιατική καταστροφή και ο ξεριζωμός: Οι μνήμες μένουν άσβηστες» και του Εκπαιδευτικού Ομίλου Δημιουργικής Γραφής – Σχολικής εφημερίδας «Η Ρωμιοσύνη», που υλοποιήθηκαν κατά τη σχολική χρονιά 2022-2023, το 4ο Γυμνάσιο Σπάρτης «Γιάννης Ρίτσος» σε συνεργασία με το 1ο Γυμνάσιο Σπάρτης , το 3ο ΓΕΛ Σπάρτης , το Περιφερειακό Τμήμα Σπάρτης του Ελληνικού Ερυθρού και τον Ραδιοφωνικό Σταθμό της Ιεράς Μητροπόλεως Μονεμβασίας και Σπάρτης, θα πραγματοποιήσουν την πρώτη αναμετάδοση της ραδιοφωνικής εκπομπής με θέμα
«ΜΙΚΡΑΣΙΑ : ΑΝΑΤΟΛΙΚΑ ΤΗΣ ΚΑΡΔΙΑΣ ΜΑΣ»
την Τρίτη 21 Μαΐου 2024 στις 6.30 το απόγευμα , στον Ραδιοφωνικό Σταθμό της Ιεράς Μητροπόλεως Μονεμβασίας και Σπάρτης .
Στο πλαίσιο της συμπλήρωσης 102 χρόνων από τη Μικρασιατική καταστροφή , οι μαθητές και οι μαθήτριες των σχολείων συνεργάστηκαν προκειμένου να κάνουν ένα αφιέρωμα μνήμης για τα θύματα της Μικρασιατικής τραγωδίας.
Παρουσιάζουν με λόγια και τραγούδια , τον τρόπο ζωής των Ελλήνων εκείνης της περιόδου με σεβασμό σε θεσμούς, τις παραδόσεις και τις ανεκτίμητες ηθικές αξίες.
Ι.Μ. Σπάρτης 88.8 - Σπάρτη on LIVE24.gr - Ι.Μ. Σπάρτης 88.8 Radio Listen Live
Σχόλια
Δημοσίευση σχολίου