![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjSvp5Oez7xnoW93QHbxunJwYVwwx9t2056qz_fsZn3AxQ5Q40jOEc32-RH-9iSAS2ptgnG7UW-T_y4MtgI9Cjdiz_TZDtdQlJak2FWNC1dPvQ5prIzSA3MiRNV1e2A0A5HH416KNyAGyS4XqMYIm6rxigLx8mVLO2zsS7Hg781p1CG9CQ9FZEnHpMN/s320-rw/watermarked-DSC_0019.jpg)
Το φετεινό Πάσχα (2023) τελέσθηκε με την πρέπουσα ιεροπρέπεια και στην πλατεία του Γυθείου, όπου μετέβη ο Σεβ. Μητροπολίτης Μάνης κ. Χρυσόστομος Γ’ κατά την ιερά τελετή της Αναστάσεως, εξεφώνησε ο επινίκιον τροπάριον «Χριστός Ἀνέστη ἐκ νεκρῶν, θανάτῳ θάνατον πατήσας, καί τοῖς ἐν τοῖς μνήμασι ζωήν χαρισάμενος».
Ακολούθησε η αναστάσιμη Θεία Λειτουργία με πλήθος πιστών και συμμετοχή τους στη Θεία Μετάληψη.
Για το φωτογραφικό υλικό πατήστε εδώ.
Σχόλια
Δημοσίευση σχολίου