![](https://1.bp.blogspot.com/-IP2fYmN1-3w/XqBL2eHHT7I/AAAAAAAAONw/q9s8o9M05Zc6PLK5knw9gPm1VCe1yz5egCLcBGAsYHQ/s320-rw/apostoli_logo_gr_340x156pngpagespeedcepodh3ozr-g.png)
ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ
Με αφορμή την Παγκόσμια Ημέρα κατά του Καρκίνου το Κέντρο Κοινότητας του Δήμου Σπάρτης σε συνεργασία με το Τμήμα Κατ΄οίκον Νοσηλεία Λακωνίας της Κ.Μ.Ψ.Υ ̎ ΑΠΟΣΤΟΛΗ ̎ θα πραγματοποιήσει στην Κεντρική Πλατεία Σπάρτης την Παρασκευή 24 Φεβρουαρίου 2023 και ώρα 10:00 – 12:00 Δράση Ενημέρωσης – Ευαισθητοποίησης.
Ο Καρκίνος αποτελεί την δεύτερη κύρια αιτία θανάτου παγκοσμίως.
Σκοπός λοιπόν αυτής της Δράσης είναι η ενημέρωση και η ευαισθητοποίηση όλου του πληθυσμού ανεξαρτήτου φύλου, ηλικίας σχετικά με το τι είναι η νόσος αυτή, την πρόληψη καθώς και την σπουδαιότητα της έγκαιρης διάγνωσης.
Σας περιμένουμε να κουβεντιάσουμε για αυτό το φαινόμενο που μας αφορά όλους μας.
ΕΚ ΤΟΥ ΔΗΜΟΥ
Σχόλια
Δημοσίευση σχολίου