![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEg4KhKkP73uv9A19rTiNi0KBekmIRztXNRPvMfVHqtjTw1fwABVrTLN5tA-LXbfm-rDbYX_TJlp7hV5WbroL7FIVkU8MeNcaa5u-h-oSsFP9AQqKxBl8m70hY7NBlhusnnEJoPWWUQm9Zf2fKMhOn1O0YLbR9cfh3rWefZDaueVWU85SQ9SAqJZ1Lf6/s320-rw/mantarinia-dentro-696x461.jpg)
Ο Δήμαρχος Κος Ηρακλής Τριχείλης με αφορμή τα προβλήματα των παραγωγών μανταρινιών ποικιλίας “Κλημεντίνη” σε επιστολή του προς τον Υπουργό Αγροτικής Ανάπτυξης και Τροφίμων αναφέρει τα εξής:
“Αξιότιμε κύριε Υπουργέ,
Η ποικιλία μανταρινιών Κλημεντίνη παραμένει κατά ποσοστό 95% ασυγκόμιστη, λόγω δε υπερωρίμανσης, ασθενειών και ελλείψεως εμπορίας, η περαιτέρω διάθεση θεωρείται εξαιρετικά δύσκολη έως αδύνατη.
Παρακαλούμε για ενίσχυση των παραγωγών, ώστε να είναι εφικτή η συνέχιση των καλλιεργητικών δαπανών της τρέχουσας περιόδου.
Με εκτίμηση
Ο ΔΗΜΑΡΧΟΣ
ΗΡΑΚΛΗΣ ΤΡΙΧΕΙΛΗΣ”
Σχόλια
Δημοσίευση σχολίου