![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjI43rsiG7rJzmwwHfpuFD65ZakX4lVoPuUfFE1VepfIrXjE5ZI3fmtscxjP9rPaiRPGggUiygw6fM_UzUOZBlJEABp9kshqrX2kRGroutF6EUqYarnx_PC5sCDzxTts_GprKnd2nNqtAyF5kZ62d8UKUyhScOrvthgLfHAG8P9yMUytCY5GtP-dB2D/s320-rw/image0.jpeg)
Συνάντηση στις Καρυές με περίπου 50 νεαρούς και νεαρές επισκέπτες από το SPARTANBURG SOUTH CAROLINA των ΗΠΑ, είχε σήμερα το απόγευμα, ο Δήμαρχος Σπάρτης Πέτρος Δούκας.
Συζήτησαν διάφορα θέματα ιστορικού ενδιαφέροντος και όλοι δήλωσαν ενθουσιασμένοι με την επίσκεψη (και τη τοπική ‘γαστρονομία’)!
Συγχαρητήρια στην εξ’ Αμερικής ομογενή Σπαρτιάτισσα, Δρ. Ιωάννα Κοψιαύτη, Ιστορικό Τέχνης και διοργανώτρια τέτοιων εξειδικευμένων επισκέψεων και περιηγήσεων.
Σχόλια
Δημοσίευση σχολίου