Συνεπείς στις δεσμεύσεις μας, με τη λήξη της τουριστικής περιόδου, ξεκινάμε τις εργασίες που έχουν προγραμματιστεί για τη τελική μορφή του παραλιακού μετώπου της πόλης του Γυθείου από είσοδο Λιμένα έως συμβολή με νήσο Κρανάη!!!
Δύο έργα που θα εκτελεστούν παράλληλα:
1)Ανάπλαση Χερσαίας Ζώνης (β φάση)
Περιλαμβάνει τη μαρμαρόστρωση της παραλίας, προϋπολογισμού 158.500,00€
2)Αντικατάσταση της ασφάλτου με κυβόλιθους, προϋπολογισμού 200.000,00€
Η οδός Τζανή Τζανετάκη είναι βέβαιο πως στην τελική της μορφή θα δικαιώσει το όραμά μας και θα ανταμείψει τους κόπους μας (!!) αφού τα έργα αυτά έχουν περάσει πραγματικά μέσα από συμπληγάδες πέτρες!!
Και όμως έρχεται η ώρα…
Για αυτό και συνεχιζουμε…!!!
Σχόλια
Δημοσίευση σχολίου