![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgL1jfQUt0_SE4YPXj2wRCDZl6moEn21-p8qfECG7VtqoMzTtAeRqXw7BVrvL2giVoU_KiTkxQ71MKo5VLkxtzdSyEvAsNK1X4bCmmb72bDRlNdm20MXu1BWdWCAodMFovQdv4p7kSOCl8T3AqgZ4rx7lM3TeFX6xI17r8Q4MG_ejsn-bGnCgNGgOlXxA/s320-rw/%CE%9C%CE%99%CE%9A%CE%A1%CE%91%CE%A3%CE%99%CE%91.jpg)
Το Γραφείο Νεότητας της Ιεράς Μητροπόλεως Μονεμβασίας και Σπάρτης θα πραγματοποιήσει Μουσικό Αφιέρωμα, για την επέτειο μνήμης των 100 ετών από την Μικρασιατική καταστροφή. Η εκδήλωση θα λάβει χώρα στο πάρκο Ευαγγελιστρίας στη Σπάρτη την Κυριακή 19 Ιουνίου 2022 στις 8.00 μ.μ.
Θα συμμετέχουν η Σχολή Βυζαντινής Μουσικής ‘’Πέτρος ο Λακεδαιμόνιος’’ της Ιεράς Μητροπόλεώς μας, Ενοριακές παιδικές χορωδίες και ο Χορευτικός Πολιτιστικός Σύλλογος Κοκκινόραχης ‘’Πάρνων’’. Τις χορωδίες θα διευθύνει ο μαέστρος και υπεύθυνος της Σχολής Βυζαντινής Μουσικής της Ιεράς Μητροπόλεώς μας κ. Παναγιώτης Χρόνης.
Σχόλια
Δημοσίευση σχολίου