Η ΛΑΚΩΝΙΑ ΓΙΟΡΤΑΖΕΙ : "στο ΚΥ Αρεόπολης έχουμε την τύχη να υπηρετεί ως Διευθυντής ο καλός μου συνάδελφος ιατρός Ανάργυρος Μαριόλης"
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEivClrGENTsvOkS3mVMsfqFxNkWDzZtGdbs0azs7pFM32JSyeuRMkhS954k_bTkHYD8-8wUGYrbj1jDNocIe7kXiwlnLB2Cl05op51D31O-RyucI1JdbTncRC_AtRWHGGyEWZ20gt5JmrhU4YdnztTeaj_ereElvyOM3JOeRnTYxSwKXDaqdsg7aBHV9A/s320-rw/280876523_3021189284860378_4053187084963423539_n.jpg)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEigNljnjgLBk3Rcc3eTefxkYE0463uYlIey_kVcidosuJhczwMWdP1LvaU0Qbd-Y7YNF5lf093pu3_59rNPX7ETbH602jxLhg9yR6MVrdse3YDKquCc-oXK3XMzmn6ORFaD6zGyoFy9zoYfhkmWMxUmTvWJI2Iv_75ScRSXNXFeOHi5Bd1QAtrsCV2beA/s320-rw/280940330_3020242491621724_4171938973794337070_n.jpg)
Δ Ε Λ Τ Ι Ο Τ Υ Π Ο Υ
Νεοκλής Κρητικός: Παγκόσμια Ημέρα Οικογενειακού Ιατρού
Η Παγκόσμια Ημέρα Οικογενειακού Ιατρού γιορτάζεται κάθε χρόνο στις 19 Μαΐου σε όλα τα μήκη και τα πλάτη της γης. Ο εορτασμός της καθιερώθηκε για την προβολή του ρόλου και της συμβολής των Οικογενειακών Ιατρών στα συστήματα υγείας σε όλο τον κόσμο.
Το θέμα για τον φετινό εορτασμό είναι: «Οικογενειακοί Γιατροί, πάντα εκεί να σε φροντίζουν». Αυτό ακριβώς η κυβέρνηση της Ν.Δ το έκανε πράξη με το νομοσχέδιο «Γιατρός για Όλους» που ψηφίστηκε στην Ολομέλεια της Βουλής στις 11 Μαΐου!
Μ' αυτό το νομοσχέδιο ο κάθε πολίτης αποκτά δωρεάν προσωπικό γιατρό, που θα τον παρακολουθεί και θα είναι ο σύμβουλός του για όλα τα θέματα που τον απασχολούν.
Ο προσωπικός γιατρός θα παρέχει ολοκληρωμένη και συνεχή φροντίδα εντελώς δωρεάν!
Από την ενημέρωση του ιατρικού του φακέλου μέχρι τη συνταγογράφηση των αναγκαίων φαρμάκων και την παραπομπή για εξετάσεις ή για νοσηλεία όταν υπάρχει ανάγκη.
Μια πολύ σημαντική μεταρρύθμιση της κυβέρνησής μας ο προσωπικός γιατρός, "που θα είναι πάντα εκεί να μας φροντίζει"!Ο κ.Κρητικός δήλωσε με αφορμή τη σημερινή ημέρα για τον διευθυντή του ΚΥ Αρεόπολης Dr Ανάργυρο Μαριόλη: «Στη Λακωνία και συγκεκριμένα στο ΚΥ Αρεόπολης έχουμε την τύχη να υπηρετεί ως Διευθυντής ο καλός μου συνάδελφος ιατρός Ανάργυρος Μαριόλης, ο οποίος τιμά το επάγγελμα και υπηρετεί την επιστήμη μας και είναι για το 2021 ο Καλύτερος Οικογενειακός γιατρός στον κόσμο! Του εύχομαι να έχει υγεία και να συνεχίζει να προσφέρει στον άνθρωπο και στην Επιστήμη μας.»
Σχόλια
Δημοσίευση σχολίου