![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjdcrdh2XqFJBYTG1dZZK7UuW6IHUcxPzv_Jx5YjmWsIyPtX3e_36k_3UZ7lJuAeueEmVZKB--vN8TBP54ope5-7yahLlsrabWV3Tn7qh52D87VvCvJYQlH0B5-iew_hY3H5GT-16Anvjn6RNpUtEw6B2BmYyqJ7qti82owfSTviN39Ke8CtFo_CUcICQ/s320-rw/%CE%9B%CE%A3-601__1.original.jpg)
Ενημερώθηκε μεσημβρινές ώρες στις 22-05-2022 η Λιμενική Αρχή Παλαιάς Μονεμβασιάς, για ύπαρξη τραυματισμένης γυναίκας σε βραχώδες μονοπάτι του βράχου της Μονεμβασιάς. Λόγω του τραυματισμού της, σε συνδυασμό με τη δυσβατότητα του σημείου, κρίθηκε επιτακτική η συνδρομή από θαλάσσης στελεχών Λ.Σ.-ΕΛ.ΑΚΤ.
Άμεσα στην περιοχή μετέβη περιπολικό σκάφος Λ.Σ.-ΕΛ.ΑΚΤ. όπου προσέγγισε το σημείο δια θαλάσσης και παρέλαβε την 29χρονη γυναίκα την οποία μετέφερε με ασφάλεια στον λιμένα Μονεμβασιάς.
Στη συνέχεια η τραυματίας παρελήφθη από ασθενοφόρο όχημα του ΕΚΑΒ προκειμένου να διακομιστεί στο Γενικό Νοσοκομείο Λακωνίας-Νοσηλευτική Μονάδα Μολάων.
Σχόλια
Δημοσίευση σχολίου