![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgBvOSZmbzPUfv5xxdG9n_EOa4ehLOcMT5QFbIuJlCzMkxhd1Tjz5qdmUDhc_TdIzFkROoBY4jCjhaTTWFgbz1Lif5Cf7Wtv_kcPNxG66Nf_O9ABqEV4qgO8WU3tlVGUMXqc5vjPWtHp18MZLPpwc1p9H6fIV3PhShlCinGNWI4rKVVl6FLWvb_PHrZzA/s320-rw/image4.jpeg)
ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ
Τον ΧΑΔΑ Αφυσσού επισκέφθηκαν το Σάββατο 14/5/22, ο Αντιδήμαρχος Προστασίας & Καθαριότητας κ. Αθανάσιος Καρλαύτης, η Αντιδήμαρχος Οικονομικών Θεμάτων & Ανάπτυξης κα. Γεωργία Δεδεδήμου, η Αντιδήμαρχος Τεχνικών Έργων & Υπηρεσιών Δόμησης, Τουριστικής Ανάπτυξης & Κοινωνικής Πολιτικής κα. Γεωργία Ζαχαράκη – Αναστασοπούλου, συνοδευόμενοι από τον Πρόεδρο της Κοινότητας Αφυσσού, κ. Εμμανουήλ Φριντζήλα.
Διαπίστωσαν, ότι οι εργασίες επιχωμάτωσης και δημιουργίας αντιπυρικών ζωνών που υλοποιεί η Δημοτική Αρχή, έχουν σχεδόν ολοκληρωθεί και ότι τα περισσότερα από τα δενδρύλλια που φυτεύτηκαν στις 5 Φεβρουαρίου 2022 έχουν επιβιώσει και βλαστήσει.
Όσον αφορά τη πλήρη αποκατάσταση του ΧΑΔΑ, η από 12/05/22 επιστολή του κ. Ιωάννη Σμυρνιώτη, Αντιπροέδρου του ΦΟΔΣΑ Πελοποννήσου, που δημοσιεύτηκε στον τοπικό τύπο, αναφέρει ότι «σύμφωνα με την 3372/378/13.01.2012 Απόφαση του Γ.Γ. Αποκεντρωμένης Διοίκησης Πελοποννήσου, Δυτικής Ελλάδας και Ιονίου, η πλήρης αποκατάσταση των ΧΑΔΑ των οποίων παύει η λειτουργία, είναι αρμοδιότητα της Περιφέρειας Πελοποννήσου».
Αναμένουμε λοιπόν, τις άμεσες πρωτοβουλίες και ενέργειες της Περιφέρειας σχετικά!
Εκ του Δήμου
Σχόλια
Δημοσίευση σχολίου