![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjYe33hqY7EwVXWt8qUfk1dyueKDTKe4dI63PO8pMkbsJ0tRV-FHHoFLfWQdPAOCqRXSR5DDtlXrWX4Wwd9AkfzDH5dugQlInvNm2XFyfk-Vb-7znnsdoNWHebMHlclAgAPEX6ZgAERwwWi0mVKCgNEN8sb8d_83C9kk8dy_6Y4b-195DdCSZw36oCacA/s320-rw/278474317_10227205049853496_2887736135655662807_n.jpg)
ΜΕΓΑΛΗ ΠΕΜΠΤΗ
ΜΟΝΕΜΒΑΣΙΑ
ΑΚΟΛΟΥΘΙΑ ΤΩΝ ΠΑΘΩΝ ΣΤΟΝ ΙΕΡΟ ΝΑΟ ΑΓΙΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΥ
Μετά από 317 χρόνια η ακολουθία των ΠΑΘΩΝ έγινε στον επιβλητικό Ιερο Ναό του Αγίου Νικολάου με μεγάλη συμμετοχή πιστών σε κλίμα βαθιάς κατάνυξης .
Τα θυρανοίξια του Ναού έγιναν στις 23 Ιουλίου 2021 , επέτειος των 200 χρόνων από την απελευθέρωση της Μονεμβασίας από τον ΠΑΝΑΓΙΩΤΑΤΟ ΜΗΤΡΟΠΟΛΙΤΗ ΜΟΝΕΜΒΑΣΙΑΣ ΚΑΙ ΣΠΑΡΤΗΣ κ.κ. ΕΥΣΤΑΘΙΟ με την παρουσία της Υπουργού Πολιτισμού ΛΙΝΑΣ ΜΕΝΔΩΝΗ .
Ευχαριστούμε τον Εφημέριο Μονεμβασίας Πρωτοπρεσβύτερο Πατέρα ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟ ΚΡΥΠΩΤΟ για όλες τις ενέργειες και τις δράσεις του για την Ιστορική Μονεμβασία .
Καλή Ανάσταση !!
Σχόλια
Δημοσίευση σχολίου