![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjwuf6aqE7aOmlltlPSvlnP1S8Ka221IZA1FQIyGOhzRwSwMZXEjAalwZMldOe6kNnZyMAPNodecdhKBmew4QClw59E7GM3oeshWSr4TZDp1aI_bfKfHqGUs-OmdM9D9Gs6v17JYGq_5W7x/s320-rw/soppeloponnisou-IMG_6478.jpg.webp)
Η έντονη κακοκαιρία που αναμένεται απόψε Πέμπτη 7 Οκτωβρίου και αύριο Παρασκευή 8 του μήνα στην Περιφέρεια Πελοποννήσου, αποτέλεσε αντικείμενο των συνεδριάσεων των Συντονιστικών Οργάνων Πολιτικής Προστασίας (ΣΟΠΠ) στις πυρόπληκτες Περιφερειακές Ενότητες Αρκαδίας, Λακωνίας και Μεσσηνίας, σήμερα Πέμτπη 7 Οκτωβρίου.
Στις εν λόγω συνεδριάσεις εξετάστηκε η πορεία των ήδη εκτελούμενων εργασιών αντιπλημμυρικής προστασίας στις πιο πάνω Π.Ε. καθώς και ο προγραμματισμός ενεργειών όλων των εμπλεκόμενων υπηρεσιών και φορέων για την αντιμετώπιση ενδεχόμενων έκτακτων καταστάσεων.
Σχόλια
Δημοσίευση σχολίου