![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEg7wrQNkrZtCf6oqtdPoVryYhb6tXcEFL0bTumDN_E16YUBVpt-Ra7GaAFpOfMM5lp3B4WZEKrthyphenhyphen5EkquTnnYBIj9bLickQMeDW0QDcF4PtEfnXf8vsPflyBHMTG7q00EDMAPVm4vK4tpEeId3BUUQmjfKmUwG_exOBmP8H9SI5Z6utFPtiR6eFuJFl0Y/s320-rw/0-02-05-606267cb284d12bb04e8a132ba6c405dbea181907eba976f65f7cd5f8181c1bc_edeefe84328d4efa.jpg)
Την Κυριακή 2 Ιουνίου 2024, τελέσθηκε η Θεία Λειτουργία στον Ι.Ν. Αγίας Βαρβάρας Καστρίου κατά τη διάρκεια της οποίας συμπροσευχήθηκε ο Σεβασμιώτατος Μητροπολίτης μας κ. Ευστάθιος.
Ακολούθως, ο σεπτός Ποιμενάρχης μας προέστη της Δοξολογίας και της επιμνημόσυνης δέησης, για τους υπέρ Πίστεως και Πατρίδος πεσόντες στην μάχη του Πρινοκοκκά. Τον Πανηγυρικό της ημέρας εκφώνησε η φιλόλογος κα Βαρβάρα Κεμερίδου.
Στη συνέχεια, τελέσθηκε Τρισάγιο και αποδόθηκαν τιμές στο μνημείο του Πρινοκοκκά και των συναγωνιστών του.
(φωτογραφίες: Δημήτριος Σκιαδάς)
Σχόλια
Δημοσίευση σχολίου