![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEh8ww5xl-n2RJdAWJIo1E0oSaLcFnEFSs9x9PH7-vPMi38uM_VkR6cqrRKKNOWD34ZlNvRrLB_ZbvKk2KH0txzNYeYMVOaUyYA3i9e2lTZlXWbsI7uHczcfkGUzQ2Lu5l69zt9CMMXl6FdE4tjIDRD5LI2QzDySWgKruNZ2xe-6DRPveHpCCLO7FxegygI/s320-rw/3%20(5).jpg)
Δελτίο Τύπου
Νεοκλής Κρητικός: «Οι ψηφιακές εφαρμογές είναι απαραίτητες και στην Ιατρική»
Στην έναρξη του τριήμερου 2ου Πανελληνίου Συνεδρίου Ψηφιακής Ιατρικής, στη Μονεμβάσια, παρέστη ο βουλευτής Λακωνίας, Νεοκλής Κρητικός.
Στο σύντομο χαιρετισμό που απηύθυνε στους εκλεκτούς παριστάμενους στο Συνεδριακό-Πολιτιστικό Κέντρο του Δήμου, σημείωσε πως «το Πανελλήνιο Συνέδριο Ψηφιακής Ιατρικής θα καταστεί θεσμός, γιατί οι ψηφιακές εφαρμογές είναι ένα χρησιμότατο εργαλείο και στην Ιατρική, η οποία πρέπει ν' ακολουθεί και παρακολουθεί τις νέες τάσεις».
Ο κ. Κρητικός παρέδωσε ειδικό βραβείο στην Υπουργό Τουρισμού, Όλγα Κεφαλογιάννη, η οποία τίμησε την πρώτη μέρα του Συνεδρίου: «Για τη σημαντική συνεισφορά της σ’ ένα εξωστρεφές και παραγωγικό Υπουργείο», τόνισε ο κ. Κρητικός, ενώ ξεχωριστή μνεία έκανε στον Πρόεδρο της διοργανώτριας Ελληνικής Εταιρείας Ψηφιακής Ιατρικής (ΕΕΨΙ) και Ομότιμο Καθηγητή Καρδιολογίας ΕΚΠΑ, Γιάννη Λεκάκη και στον Ομότιμο Καθηγητή Χειρουργικής ΕΚΠΑ, πρώην βουλευτή & Υφυπουργό Εξωτερικών, Τάκη Σκανδαλάκη.
Σχόλια
Δημοσίευση σχολίου