![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhRqQssbNkHxx0bGJAEp4kU00h5g5dg6s5zdd5hzhbQ-VQvVows_NlFs_d63ETNsqi8-Dbduw04pg2ygmsHI0aF6Wv_19hu7ryafGuzZvpDDAzejflC3IlpfvusS4Foa1LUSOkiXYbnu9LQQoqiuWNB_pw5Ar_thyl7SjZdDWU0zn4M1WMznOsaaHvJ1Sc/s320-rw/LCS%20-%20%CE%9F%CE%BC%CE%B9%CE%BB%CE%AF%CE%B1%20%CE%A3%CE%94%20-%209-12-23.jpg)
Σας ενημερώνουμε ότι η Λέσχη LIONS ΣΠΑΡΤΗ, σε συνεργασία με τον Ελληνικό Ερυθρό Σταυρό, Παράρτημα Σπάρτης, διοργανώνει δράση με ομιλία για το Σακχαρώδη Διαβήτη, στην Αίθουσα ΚΑΠΗ ΞΗΡΟΚΑΜΠΙΟΥ, στις 9 Δεκεμβρίου, ημέρα Σάββατο, και ώρα 5:30 μμ.
Ομιλητής θα είναι ο Ιατρός Παθολόγος, κ. Γεωργαντάς Παναγιώτης, με Μετεκπαίδευση στο Σακχαρώδη Διαβήτη, ενημερώνοντας και για την παροχή Α΄ Βοηθειών, σε περίπτωση ανάγκης.
Θα πραγματοποιηθούν μετρήσεις σακχάρου, σε όσους το επιθυμούν.
Ο Πρόεδρος
Γιώργος Κονιδιτσιώτης
H Γραμματέας
Θάλεια-Μαρία
Σχόλια
Δημοσίευση σχολίου