![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgQawk3YEAcJPL6UteNvU2Scyv3tYArp_gJE1h2s4dSAPI9aNVtsilDqEHmn0luZtbrahtm16D_D34SC1VvI85CiqJvvGg83h2wLWsR6qLKnwSkyfxRpKS4-ZfUoGIiEAIoGQ2V9bv2JbH3M3igqsUJE6vc2hyb0O6dSEmvSEiANJdFV_0gqqT0OVdHQQ/s320-rw/FOtvVPnXsAEQqg9.jpg)
Μετά απο αίτημα της Πυροσβεστικής Υπηρεσίας Σπάρτης για συνδρομή στην πυρκαγιά που εκδηλώθηκε στους Αγριάνους, η Πολιτική Προστασία του Δήμου Σπάρτης ανταποκρίθηκε και συμμετείχε άμεσα στις προσπάθειες κατάσβεσης της πυρκαγιάς.
Ο Διοικητής της Πυροσβεστικής Σπάρτης ευχαρίστησε τους υπαλλήλους της Πολιτικής Προστασίας και την αρμόδια Αντιδήμαρχο του Τμήματος Πολιτικής Προστασίας κα.Ζαχαράκη-Αναστασοπούλου Γεωργία, όχι μόνο για την άμεση ανταπόκριση και την διάθεση του έμπειρου ανθρώπινου δυναμικού του Δήμου στην προσπάθεια αλλά και για το γεγονός ότι ο Δήμος Σπάρτης διέθεσε περισσότερους απο 40 τόνους νερού με την υδροφόρα του για τα πυροσβεστικά οχήματα που επιχειρούσαν στο σημείο.
Εκ του Δήμου
#Πυρκαγιά σε δασική έκταση στην περιοχή Αγριάνοι Λακωνίας. Επιχειρούν 16 #πυροσβέστες με 1 ομάδα πεζοπόρου τμήματος και 5 οχήματα.
— Πυροσβεστικό Σώμα (@pyrosvestiki) April 24, 2023
Σχόλια
Δημοσίευση σχολίου