ΝΙΚΑΣ: "λασπολογία, σπίλωση και συκοφαντία -ορμώμενη από γνωστά κέντρα για λόγους ψηφοθηρικούς και μόνο"
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgnn48zmZ8uUR5dZKWZ_NLGZV3BTRCbm3bqGbQCT-1AjE2pA4at4OYjn29uSJgh4UPEI7IHuW-7m3i66gKs488P0o6KcbUN-L2dDcF7VerCckEowu2w7LI6Dv6ykUYKUlyn6CQkNe5m0xsI6os0ICAgt5xIPETRI3Iml3IPlUOJcSsJ-AQMTflqNdfb/s320-rw/a6D2A5486.jpg%20(1).webp)
Η Περιφέρεια Πελοποννήσου γνωστοποιεί τα εξής:
Επειδή για λόγους ψηφοθηρικούς συνεχίζεται η λασπολογία για το θέμα της επισκευής του κτηρίου της πρώην σχολής Παπαφλέσσα, στην Καλαμάτα, υπενθυμίζεται ότι ο περιφερειάρχης Πελοποννήσου Παναγιώτης Νίκας αμέσως μόλις τέθηκε το εν λόγω ζήτημα προσέφυγε, με δική του πρωτοβουλία, στην Εθνική Αρχή Διαφάνειας -στην οποία για το ίδιο θέμα έχουν προσφύγει και άλλοι- και η οποία εξέδωσε τις ανακοινώσεις, που παρατίθενται πιο κάτω.
Ως εκ τούτου, η όποια εξακολούθηση της αναφοράς στο συγκεκριμένο θέμα συνιστά πλέον λασπολογία, σπίλωση και συκοφαντία -ορμώμενη από γνωστά κέντρα για λόγους ψηφοθηρικούς και μόνο-, ενώ είναι συνιστώμενο η υιοθέτηση και διάδοσή της από στελέχη ορισμένων πολιτικών σχηματισμών να μη γίνεται αβασάνιστα.
– Έγγραφο 1
– Έγγραφο 2
Σχόλια
Δημοσίευση σχολίου