![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEiq11KalFr3nw6jfFMH-Axo6C724zwyeoA2RQlwltJ0-FJqdvsKdbHLjEQdEz_YtJc_bpEUAECKn18K3dIbC0vfQjbq0rhgBUq9ee6vhUAvo6Jka96X7uwFea3RYxTPJsEYo7tDS0kF0adgiORD0l5oW62y9lccwCOszmG6T4T4M2GZyuOEE8X-73GQ/s320-rw/%CE%BA%CE%B1%CE%BB%CF%80%CE%B7.jpg)
ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ
ΠΡΩΤΗ ΔΥΝΑΜΗ Η ΜΑΧΟΜΕΝΗ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ ΣΤΗ ΛΑΚΩΝΙΑ
Με ηλεκτρονική κάλπη διεξήχθησαν το Σάββατο 5 Νοεμβρίου οι Υπηρεσιακές εκλογές των εκπαιδευτικών Π/θμιας Εκπαίδευσης και το ποσοστό συμμετοχής – παρά την μη συμμετοχή κάποιων παρατάξεων – ανήλθε στο 57%. Πρώτη δύναμη στη Λακωνία αναδείχθηκε η παράταξη ΜΑΧΟΜΕΝΗ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ που εκλέγει ως Αιρετό τον κ. Σπ. Χανδόλια με Αναπληρωματικό τον κ. Γ. Μπαγιώκο. Δεύτερος Αιρετός εκλέγεται ο κ. Αν. Παπαγιαννάκος από την παράταξη ΕΚΕΛ με Αναπληρωματικούς τους κ.κ. Μητσόπουλο – Παπανικολάου (ισοψήφισαν). Αναλυτικά τα αποτελέσματα:
Εγγεγραμμένοι: 758
ΠΥΣΠΕ : Ψήφισαν 427 (56,38%)
ΜΑΧΟΜΕΝΗ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ 266 (Εκλέγεται ο Χανδόλιας Σπ., Αναπλ,, Μπαγιώκος Γ.)
ΕΚΕΛ : 143 (Εκλέγεται ο Παπαγιαννάκος Αν., Αναπλ. Μητσόπουλος Π., Παπανικολάου Κυβ.)
Λευκά 18
Σχόλια
Δημοσίευση σχολίου