"Με ευλάβεια και κατάνυξη μαζί με πλήθος πολιτών παρακολούθησα τον Εσπερινό στον πανηγυρίζοντα Ιερό Ναό του Αγίου Νεκταρίου στην ΤΚ Βλαχιώτη του Δήμου Ευρώτα, χοροστατούντος του Σεβασμιωτάτου Μητροπολίτη Μονεμβασίας & Σπάρτης κ. Ευσταθίου.
Στη συνέχεια επισκέφθηκα τον Ιερό Ναό του Αγίου Νεκταρίου στην ΤΚ Συκέα του Δήμου Μονεμβασίας καθώς και την παραδοσιακή πανήγυρη.
Για μία ακόμα φορά με συγκίνησε η αγάπη και η εμπιστοσύνη των Λακώνων συμπολιτών μου, οι οποίοι μου δίνουν δύναμη να συνεχίσω μαζί με τους συνεργάτες μου ακόμη πιο δυναμικά για να ξαναφέρουμε στην Πελοπόννησο την ελπίδα και την προοπτική για ένα καλύτερο αύριο. "
Σχόλια
Δημοσίευση σχολίου