"Είναι ευκαιρία οι δυο δήμοι να δουν μια ευκαιρία να συζητήσουν, να συνεργαστούν και να προτείνουν δράσεις και λύσεις"
![🔺](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tba/2/16/1f53a.png)
Στην αποψινή τελετή Αδελφοποίησης του Δήμου Ευρώτα με τον Γερμανικό Δήμο Gau-Algesheim "Ο Ευρώτας συναντά το Ρήνο".
![🔷](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t90/2/16/1f537.png)
Είναι ευκαιρία οι δυο δήμοι να δουν μια ευκαιρία να συζητήσουν, να συνεργαστούν και να προτείνουν δράσεις και λύσεις πάνω σε ζητήματα που πλέον αντιμετωπίζει συνολικά η Ευρωπαϊκή κοινότητα, ενόψει και του δύσκολου χειμώνα που πρόκειται να βιώσει η Ευρωπαϊκή ήπειρος, λόγω της ενεργειακής κρίσης και της επακόλουθης κρίσης ακρίβειας.
![🔷](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t90/2/16/1f537.png)
Στους χαλεπούς αυτούς καιρούς, η αλληλεγγύη, ο ανθρωπισμός και η σύνδεση πάνω σε κοινές αγωνίες οφείλει να αποτελέσει τον κοινό παρονομαστή στον τρόπο αντιμετώπισης μίας ακόμη σοβαρής κρίσης.
ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΤΣΙΜΠΙΔΗΣ ΔΗΜΟΣΙΟΓΑΦΟΣ
Σχόλια
Δημοσίευση σχολίου