![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgQ2gN1gdycFxyFVTLjjX4Ww_3y7MA0sOGx_4XLbdq5eEVdiK8gPan53zCok7S_qk10bG3_Hf_V9OYZdPpmIGenZ2Bs899__6pLUObMTcMPwYWhmpilH74mthscOQIC2HeSR4rl_eUIcZqTEQFRFYqzBXmj5PfO13AmGHqGvCAzAe_EjjanmgZfWKsxRw/s320-rw/pinakides-vms-%CE%B5%CE%B9%CE%BA%CE%BF%CC%81%CE%BD%CE%B1_Viber_2022-07-14_11-19-19-815AA.jpg)
Υπογράφηκε από τον περιφερειάρχη Πελοποννήσου Παναγιώτη Νίκα σήμερα Πέμπτη 14 Ιουλίου, στην Τρίπολη, η ύψους 1.618.200 ευρώ σύμβαση για την προμήθεια και τοποθέτηση συνολικά 25 πινακίδων μεταβλητών μηνυμάτων οδικής κυκλοφορίας σε καίρια σημεία του εθνικού οδικού δικτύου της Περιφέρειας.
Συγκεκριμένα, θα τοποθετηθούν 5 τέτοιες ηλεκτρονικές πινακίδες ανά Περιφερειακή Ενότητα -σε κομβικά σημεία της κάθε Π.Ε.-, προκειμένου να εξυπηρετούν τους οδηγούς με μήνυματα πολιτικής προστασίας, κατάστασης του οδικού δικτύου κλπ.
Σχόλια
Δημοσίευση σχολίου