![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEiYazFHDzwY7q_G4htzUjjAJjfaez2YPFKcPO7Gq_F7h20799LHElI2-L7dqDQlVcCx1VgDFXVKLrjblroxkA1VbbBWw8k_Q7ly-2U1AKNldDWT8YjEPNhx5Enf-g1B9vrvzDzWRJEkd8B4K254hVfQqCbJXr64Sbsuv3ojY8Ev3eKSXIbt_VC05f0ysQ/s320-rw/FVZA07rWUAMHiYk.jpg)
Το Επιμελητήριο Λακωνίας σε συνεργασία με την Διεύθυνση Αστυνομίας Λακωνίας διοργανώνει ημερίδα, με θέμα:
«Απάτες σε βάρος Επαγγελματιών»
την Τετάρτη 29/6/2022 και ώρα 19:30
στην αίθουσα εκδηλώσεων του Επιμελητηρίου Ξανθάκη 3, Γύθειο (ισόγειο).
Αφορμή για τη διοργάνωση αυτής της ημερίδας είναι η αύξηση περιστατικών όπου επιτήδειοι καταφέρνουν να εξαπατήσουν επαγγελματίες, με διάφορα προσχήματα και τεχνάσματα, αποσπώντας μεγάλα χρηματικά ποσά.
Στόχος, είναι η ενημέρωση των επιχειρήσεων – μελών μας σχετικά με τα προσχήματα που συνήθως χρησιμοποιούν οι επιτήδειοι, καθώς και για το πώς μπορούν να αντιληφθούν τέτοια περιστατικά και να προστατευθούν.
Ομιλητής: ο Διοικητής του Τμήματος Ασφαλείας Σπάρτης, Αστυνόμος Β’ κ. Λυμπέρης Παναγιώτης.
Κατά τη διεξαγωγή της εκδήλωσης θα τηρηθούν τα ισχύοντα υγειονομικά πρωτόκολλα. Η εκδήλωση θα μεταδοθεί και μέσω livestreaming από τη σελίδα του Επιμελητηρίου στο Facebook και από όσες ιστοσελίδες επιθυμούν να τη μεταδώσουν.
Σχόλια
Δημοσίευση σχολίου