![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhGapuhUHLy5bKQ1H52my1-TME8oNwqRw3JLAQrhm-aSk9b2qt4W9H2AOEjawQmH-qmxDhBtobZYrJKNPFhcbCB3wg_EQcdImx0zICqPsYhZn8yLW95Xp-I1pgLdQgNt-Gtft04-2b08BJFi6kkDE_PRQ2Rm_3IdrdhxD14KuOlRwemaffOi1YWqI-pDw/s320-rw/espasyskepsis-espasynedriasi-IMG_44091.jpg)
Σύσκεψη υπό τον περιφερειάρχη Παναγιώτη Νίκα με αντικείμενο την πορεία των έργων του ΕΣΠΑ 2014 – 2020 στην Περιφέρεια Πελοποννήσου πραγματοποιήθηκε σήμερα Παρασκευή 20 Μαΐου, στην Τρίπολη, εν όψει της ολοκλήρωσης οσονούπω της πιο πάνω προγραμματικής περιόδου.
Η εν λόγω σύσκεψη, στην οποία μετείχαν και στελέχη της ΕΥΔΕΠ Πελοποννήσου, απασχολήθηκε κυρίως με έργα που παρουσιάζουν ζητήματα και εξετάστηκαν οι τρόποι αντιμετώπισης. Η επόμενη συνεδρίαση προγραμματίζεται τον ερχόμενο Σεπτέμβριο.
Ακολούθησε, στη συνέχεια, σύσκεψη με στελέχη και υπηρεσιακούς παράγοντες της Περιφέρειας, με αντικείμενο τα έργα που χρηματοδοτούνται από το Πρόγραμμα Δημοσίων Επενδύσεων και η οποία εστίασε σε έργα που δεν προχωρούν όπως αναμένεται.
Σχόλια
Δημοσίευση σχολίου