![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgAzMy5_B1Cz8Hg2TrlAIKwM6-OOY17g1fFXKPeneEYbmr_sCy_lrxmBik3TFUvjAC8etlui1iam-RMXBR4p9xYSCoXzkr8FMOt7NXbLId-4mo37K7V1mo_xanaAYefFoyOAXw_lYGktCp4quK1r4DAelDPRpSX0fQiS71LfWh9xyDdHy5UxLI5Kn16Vw/s320-rw/maniatika.jpg)
Προσκληθείς από τους Συλλόγους Μανιατών Πειραιώς και περιχώρων και με την ευλογία και κανονική άδεια του επιχώριου Σεβ. Μητροπολίτου Πειραιώς κ. Σεραφείμ, ο Σεβ. Μητροπολίτης Μάνης κ. Χρυσόστομος Γ’ μετέβη την 1/4/22 στον Ι.Ναό Αγ. Σοφίας Πειραιώς (Μανιάτικα), όπως κάθε χρόνο και τέλεσε την Δ’ στάση των Χαιρετισμών της Παναγίας.
Στο κήρυγμά του ο Σεβ., μίλησε για τις αρετές της Παναγίας, τις οποίες και μείς οι πιστοί οφείλουμε ν’ αποκτήσουμε και ευχαρίστησε τον Σεβ. Πειραιώς με θερμούς λόγους.
Παρέστησαν ο Βουλευτής Βορείου Τομέα Αττικής κ. Κουμουτσάκος, ο Βουλευτής Α’ Πειραιώς και Νήσων κ. Μελάς, οι Αντιδήμαρχοι του Δήμου Πειραιά κες Καλαγιά – Καραμαλάκου και Μπουρδάκου, η εντεταλμένη σύμβουλος της Περιφέρειας Αττικής κα Μπαρμπαγιάννη, η Πρόεδρος της Ένωσης Απανταχού Μανιατών κα Κούβαρη, συνοδευόμενη από μέλη του Δ.Σ. της Ένωσης, η Πρόεδρος της Πανλακωνικής Ένωσης κα Μουσταφέλλου, η κα Μητσάκου από την Ένωση Γυναικών Μάνης, η καθηγήτρια της Ιατρικής Σχολής του ΕΚΠΑ κα Γεννηματά, ο Αντιπύραρχος (Π.Σ.) κ. Σάσσαρης και ο Διευθύνων Σύμβουλος της ΕΕΤΤΑ κ. Σπυρίδων.
Για το φωτογραφικό υλικό πατήστε εδώ.
Σχόλια
Δημοσίευση σχολίου