![](https://1.bp.blogspot.com/-jDfDOG-wJ70/YV2I2K68lcI/AAAAAAAAcvo/oHu-AXwTAs0SpJGyEK8G78Yd29kArJi-wCLcBGAsYHQ/s320-rw/241678726_4180266335404058_2577076375491000521_n.jpg)
Για 8η συνεχόμενη χρονιά θα πραγματοποιηθεί στην Πελοπόννησο ο Διεθνής Αγώνας Ακριβείας Κλασσικών Αυτοκινήτων «Tour du Peloponnese», κατά το διάστημα 3 έως 10 Οκτωβρίου.
Στόχος των διοργανωτών είναι οι συμμετέχοντες του αγώνα (περί τους 160 με 80 ιστορικά οχήματα) να απολαύσουν τα ιστορικά μνημεία και τα υπέροχα τοπία που η Πελοπόννησος προσφέρει σε αφθονία και παράλληλα να περιηγηθούν με ασφάλεια σε επιλεγμένες διαδρομές.
Την Τρίτη 5 Οκτωβρίου τα μοναδικά αυτά αυτοκίνητα θα βρέθηκαν στο Μαρμάρι του Δήμου Ανατολικής Μάνης και από στο Λιμένι, όπου και διανυκτέρευσαν. Την Τετάρτη 6 Οκτωβρίου, έμπροσθεν του Δημοτικού Πάρκινγκ (ΚΤΕΛ) Αρεόπολης έγινε εκκίνηση του αγώνα με κατεύθυνση προς τον Αρχάγγελο Λακωνίας.
Σχόλια
Δημοσίευση σχολίου