![](https://1.bp.blogspot.com/-G9snCjuD2WY/YJrhx0265hI/AAAAAAAAXNA/bVKyKcUyEkomsoAP8uhH349mmKbXNqUtACLcBGAsYHQ/s320-rw/COVID_overview_image.jpg)
ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ
Προσωρινή αναστολή λειτουργίας τμήματος σχολικής μονάδας εξαιτίας επιβεβαιωμένου κρούσματος κορωνοϊού SARS – COV – 2 (COVID -19)
Σας ενημερώνουμε ότι με απόφαση του Διευθυντού Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Λακωνίας, Δρ. Αγαπίου Οικονομίδη, και κατόπιν εισηγήσεως της Διεύθυνσης Δημόσιας Υγείας και Κοινωνικής Μέριμνας της Περιφερειακής Ενότητας Λακωνίας, αναστέλλεται η λειτουργίας του τμήματος Β2 του Γυμνασίου Παπαδιανίκων του Δήμου Μονεμβασίας της Περιφερειακής Ενότητας Λακωνίας για δεκατέσσερις ημέρες, δηλαδή από 11-05-2021 έως και 24-05-2021, εξαιτίας επιβεβαιωμένου κρούσματος κορωνοϊού SARS – COV – 2 (COVID -19). Στο διάστημα αναστολής της λειτουργίας του ως άνω τμήματος, τα μαθήματα θα διεξάγονται μέσω διαδικτύου και σύμφωνα με πρόγραμμα που η Διεύθυνση του Σχολείου θα κοινοποιήσει στους/τις μαθητές/τριες.
Σας ενημερώνουμε ότι με απόφαση του Διευθυντού Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Λακωνίας, Δρ. Αγαπίου Οικονομίδη, και κατόπιν εισηγήσεως της Διεύθυνσης Δημόσιας Υγείας και Κοινωνικής Μέριμνας της Περιφερειακής Ενότητας Λακωνίας, αναστέλλεται η λειτουργίας του τμήματος Β2 του Γυμνασίου Παπαδιανίκων του Δήμου Μονεμβασίας της Περιφερειακής Ενότητας Λακωνίας για δεκατέσσερις ημέρες, δηλαδή από 11-05-2021 έως και 24-05-2021, εξαιτίας επιβεβαιωμένου κρούσματος κορωνοϊού SARS – COV – 2 (COVID -19). Στο διάστημα αναστολής της λειτουργίας του ως άνω τμήματος, τα μαθήματα θα διεξάγονται μέσω διαδικτύου και σύμφωνα με πρόγραμμα που η Διεύθυνση του Σχολείου θα κοινοποιήσει στους/τις μαθητές/τριες.
Σχόλια
Δημοσίευση σχολίου