![](https://1.bp.blogspot.com/-3w3ASeHDesg/YH6Ffjd_qwI/AAAAAAAAWmo/h5pYe8KDM7girr6oAKSuua03_eFCeA_0wCLcBGAsYHQ/s320-rw/IMG_49411.jpg)
Εκπρόσωποι των Σχολών Οδηγών επισκέφθηκαν σήμερα τον Περιφερειάρχη Πελοποννήσου Παναγιώτη Ε. Νίκα και του κατέθεσαν τα αιτήματα του κλάδου τους.
Ο Π.Νίκας άκουσε τα αιτήματα των εκπροσώπων, με τους οποίους, επιπλέον, συζήτησε για τα ζητήματα του επαγγέλματος αλλά και για τη βελτίωση στη συνεργασία τους με τις υπηρεσίες της Περιφέρειας.
Ο Περιφερειάρχης τόνισε πως πρόκειται για έναν πιεσμένο κλάδο από την πανδημία, ο οποίος δεν είχε τη στήριξη που θα έπρεπε και τους κάλεσε, στο πλαίσιο της δημόσιας διαβούλευσης του νέου ΕΣΠΑ, να καταθέσουν τις προτάσεις τους, ώστε να μπορεί η Περιφέρεια να τους ενισχύσει. Τέλος, δεσμεύτηκε πως θα αναζητήσει κι άλλες μεθόδους στήριξης και ενίσχυσης του εν λόγω κλάδου και από άλλα χρηματοδοτικά προγράμματα.
Σχόλια
Δημοσίευση σχολίου